Nemoci nemovitostí

NEMOPAS ve spolupráci s internetovou televizí Stream.cz připravil 10ti dílný seriál Nemoci nemovitostí. V seriálu jsou prezentovány nejčastější technické problémy (bolesti a nemoci) domů. Pořadem provází Radim Mařík - hlavní inspektor nemovitostí NEMOPAS.

První díl se věnuje problemům s kročejovou neprůzvučností mezi chodbou a bytem paní Terezy v novém bytovém domě.

 

Ve druhém díle je představeno na domě pana Libora téma týkajíc se škodlivých látek, které se mohou vyskytovat v mnoha rodinných domech.

Třetí díl ukázuje v současné době poměrně zásadní rozpor mezi požadavky na šetření teplem a požadavky na dostatečné větrání a výměnu vzduchu v bytech. Podívali jsme se do bytů paní Markéty a pani Jessicy.

Ve čtvrtém díle je představen evegreen nemocí nemovitostí - vlhkost v suterénu a v přízemí rodinných domů.

Pátý díl se věnuje problémům s tzv. "tepelnými mosty" a nimi spojenou kondenzací a následnými plísněmi v bytě pana Lukáše.

Rekonstruce panelového domu, ve které došlo mimo jiné k výměně oken a parapetů, velda k problémům v bytě paní Stáni. Této nemoci se věnoval šestý díl.

Sedmý i osmý díl  se týkají dalšího evergeenu mezi bolestmi nemovitostí, kterým jsou problémy a poruchy bytů v půdních vestavbách.

V deváteém díle jsme se podívali do nového bytu slečny Stely ve starším bytovém domě a ukázali si riziko spojené s dřevěnými trámovými stropy.

V závěrečném díle prvního cyklu seriálu Nemoci nemovitostí nabízíme všem kupujícím nového bytu v novostavbě tipy na to, co by si měli při přejímce bytu zkontrolovat.