Tiskové zprávy Fotky Videa

Pokud hledáte informace ke konkrétním aktuálním kauzám v oboru, potřebujete vyjádření odborníka na poruchy staveb nebo Vás zajímají další příběhy z naší dlouholeté praxe, pak nás kontaktujte na telefonu 605 205 330.

Má cenu bourat, nebo rekonstruovat?

Při koupi hodně starého domu je nový majitel často postaven před zásadní rozhodnutí. Zbourat a nebo zásadně rekonstruovat? Co vyjde dráž? ... Více o jedné takové situace se dočtete v našem seriálu Nemoci nemovitostí v tomto článku.

10. 9. 2015 (Autor: Ing. Ctibor Hůlka)

Dům plný hrůzy vedení města překvapil

Města a vesnice často vlastní řadu budov. Jejich technický stav je různý. Proto v poslední době stoupá zájem starostů o zhodnocení technického stavu obecních nemovitostí od inspektorů nemovitostí. Bohužel často dochází k nepříjemným překvapením, kdy například "rekonstruovaný" dům je plný poruch a závad. Jedním z takových měst jsou Hranice u Aše, kde nechali inspektorem nemovitostí prověřit obecní objekt. Více se dočtete v našem seriálu Nemoci nemovitostí v tomto článku(1) a článku (2), který následoval.

3. 8. 2015 (Autor: Ing. Daniel Mašlár)

Dům bez energetického průkazu bude od července problémem i pro realitku

Od začátku července 2015 dochází k několiky výrazným změnám v povinnosti při vystavování Průkazů energetické náročnosti budov při prodeji nemovitostí. Vzniká mimo jiné povinnost pro zprostředkovatele - tedy realitní kancelář. Více se dočtete v našem seriálu Nemoci nemovitostí. v tomto článku.

11. 6. 2015 (Autor: Ing. Tomáš Kupsa)

Prodala dům bez energetického průkazu, teď jí hrozí pokuta 100 tisíc

Paní Milena z podhůří Krkonoš nevědomky zanedbala zákonou povinost prodávajícího ..... Nebýt dostatečné promlčecí lhůty, stálo by jí to minimálně 10 tisíc Kč a maximálně až 100 tisíc Kč. Více se dočtete v našem seriálu Nemoci nemovitostí. v tomto článku.

4. 6. 2015 (Autor: Ing. Ctibor Hůlka)

Největším nebezpečím pro staré roubenky je vlhkost

Staré roubenky jsou obykle krásná stavení s Genius loci. Jejich kouzlo se však může snadno rozplynout při špatné údržbě. Více se o případu jedné staré roubenky dočtete v dalším díle našeho seriálu Nemoci nemovitostí.

1. 5. 2015 (Autor: Ing. Ctibor Hůlka)

Encyklopedie vad opět na skladě

Velký zájem o encyklopedii vad na konci loňského roku způsobil, že publikace byla několik měsíců na našich stránkách nedostupná. Železnou rezervu jsme museli hlídat pro prodej v kamenných obchodech. V březnu proběhl dotisk, takže sklady jsou opět plné. Všechny tři díly encyklopedie najdete v oddílu publikace.

21. 4. 2015 (Autor: Ing. Radim Mařík)

Pozor na žumpy

Při koupi nemovitosti se vyplatí důkladně zkontrolovat způsob likvidace odpadních vod. Pokud je odpad likvidován v jímce, která je kolaudovaná jako žumpa, vyplatí se zkontrolovat, že není v jímce nainstalován dodatečný přepad jako například v případě domku na našem facebooku. Takové řešení je v rozporu se zákony a hrozí za něj pokuty. Pravidelné vyvážení žumpy přijde většinou na tisíc korun za jedno vyvezení. U malých žum a čtyřčlenné domácnosti to znamená vyvážení jímky každý měsíc a náklady kolem 12 tisíc za rok. Řešením je instalace domovní čistírny, která pro běžný rodinný domek vyjde na 75 000 Kč. Náklady zvyšuje požadavek na pojízdnost poklopu žumpy a hladina podzemní vody blízko terénu. U rekreačních objektů, které nejsou trvale obývány, úřady povolí septik, který na rozdíl od domovní čistírny nevyžaduje připojení na elektrickou energii a nevadí mu přerušovaný provoz.    

10. 3. 2015 (Autor: Ing. Ctibor Hůlka)

Voda ze studny - pít či nepít

Přes 90 procent obyvatel u nás má přístup k vodě z veřejných vodovodů, kde je kvalita vody kontrolována. Téma kvality vody z veřejných vodovodů a množství výjimek z hygienických limitů necháme jako téma na jindy. Faktem je, že necelých 10 procent lidí se musí spoléhat na vlastní zdroj vody ze studny. Pokud tedy již vlastníte či se chystáte koupit dům či chatu se zdrojem vody z vlastní studny, je nutné řešit otázku kvality vody. Další informace najdete v seriálu Nemoci nemovitostí v článku Voda ze studny - pít či nepít, toť otázka.

1. 2. 2015 (Autor: Ing. Ctibor Hůlka )

Děti si v Okále užívají formaldehydové království

V rámci studie koncentrací formaldehydu měříme po celé republice montované dřevostavby postavené do roku 1990. Aktuálně řešíme rodinný domek manželů Slováčkových v okrese Nymburku, kde byly limitní hodnoty překročeny téměř o 50%.

15. 7. 2014 (Autor: Ing. Lubomír Odehnal - hlavní inspektor Nemopas, soudní znalec)

Nemopas na Streamu a na Novinkách

Od května 2014 Nemopas společně s portálem Seznam.cz rozběhl nový seriál "Nemoci nemovitostí". Seriál vychází pravidelně  "písemně" na serveru Novinky.cz (součást portálu seznam) a současně lze shlédnout filmovou podobu tohoto seriálu na internetové televizi Stream.cz.

22. 5. 2014 (Autor: Ing. Radim Mařík)

Studie koncetrace formaldehydu v Okálech - v rámci studie měření zdarma

Na základě ohlasů na náš předchozí článek "Formaldehyd v Okálu" jsme se pustili do rozsáhlejší studie problému vysoké koncentrace formaldehydu v zateplených Okálech. V rámci studie provedeme se Státním zdravotním ústavem sadu měření koncentrací tohoto nebezpečného plynu a provedeme statistické vyhodnocení dat. 

2. 5. 2014 (Autor: Ing. Ctibor Hůlka)

Formaldehyd v Okálu

V rámci služby Nemopas pro zdravý život kontrolují inspektoři rizika překročení koncentrací oxidu uhličitého, radonu a formaldehydu. V únoru jel hlavní inspektor Ing. Odehnal k případu rodinného domku typu Okál na Praze 4. Důvodem měření byly zdravotní problémy, které se vyskytly u dětí rodiny žijící v tomto domě. V případě dřevostavby typu Okál je jednoznačným rizikovým faktorem zateplení domu vnějším kontaktním zateplovacím systémem a výměna oken. Dům rodiny z Prahy 4 měl oba tyto rizikové faktory a tak inspektor navrhl měření Státním zdravotním ústavem (STÚ).

11. 3. 2014 (Autor: Ing. Ctibor Hůlka)

Druhý díl Encyklopedie vad je skladem

Encyklopedie vad nemovitostí se zaměřuje na problematiku vad a poruch staveb a je určená pro laickou veřejnost. V druhém díle je na schématech a fotografiích představeno 45 typický vad a poruch, které souvisejí s technickými obory - ZVUK A HLUK, POŽÁR A BEZPEČNOST, ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST a ÚNIKY TEPLA.

11. 2. 2014 (Autor: Ing. Ctibor Hůlka)

Chyby izolací spodní stavby - prolomené podlahy

Hrozivě vypadající prolomené podlahy místností v suterénu nezpůsobil výbuch zapomenuté letecké pumy ze druhé světové války, ale jsou důsledkem chybného řešení hydroizolace spodní stavby domu. Místnosti v suterénu měly být zařízeny jako posilovna. Po prvních přívalových deštích se majitelům domku tato představa rozplynula.

8. 10. 2013 (Autor: Ing. Luboš Káně - hlavní inspektor Nemopas)

Dům daleko od řeky a přesto pod vodou

Domek postavený daleko od záplavových území nemusí být zárukou, že jeho majitele nepřekvapí voda hrnoucí se přes práh dveří. Inspektoři Nemopas prováděli v poslední době několik inspekcí domů, kde toto riziko reálně hrozí. Rizikovou skupinou jsou domy postavené na nepropustných (jílovitých) zeminách s podlahou přízemí v malé výšce nad terénem. Zhoršující okolností je nedostupnost dešťové kanalizace v obci a nutnost likvidovat dešťovou vodu vsakem.

9. 8. 2013 (Autor: Ing. Radim Mařík - inspektor nemovitostí)

Opravit nebo zbourat

Hezkých pozemků pro bydlení ubývá a tak není výjimkou, že spolu s pozemkem je k prodeji i starý dům. Ve stejné situaci byly manželé Monika a Luboš, majitelé dobře situovaného pozemku v Brandýse nad Labem. Otázkou bylo, zda bude lepší domek na pozemku zrekonstruovat nebo jej zbourat a postavit nový. 

7. 7. 2013 (Autor: Ing. Ctibor Hůlka - inspektor nemovitostí, energetický expert)

Spuštěna první výzva programu Nová Zelená Úsporám

Nová zelená úsporám je program Ministerstva životního prostředí, který nabídne na zateplení domů víc než jednu miliardu korun. Příjem žádostí v rámci 1. výzvy bude zahájen v srpnu 2013, první prostředky budou vyplaceny na podzim 2013. První výzva programu Nová Zelená Úsporám se týká pouze rodinných domů. Připravili jsme pro vás pomůcku, kterou lze zjednodušeně zjistit, co musíte pro získání dotace na domku všechno zateplit.

23. 6. 2013 (Autor: Ing. Ctibor Hůlka - energetický auditor )

Pomoc lidem postižených povodní - jak na zatopené domy

Pokud jste zasaženi letošní povodní můžete se při řešení sanace zatopeného domu obrátit na inspektory Nemopas. Pro bezplatné konzultace jsme k dispozici na telefonu (+420) 735 768 378 nebo můžete použít kontaktní formulář. Pokud nám kapacita dovolí, tak se zdarma přijedeme na váš dům podívat a poradíme, jak postupovat při vysoušení a obnově domu. Bezprostředně po opadnutí vody vás čeká vyklizení nábytku případně bahna a dezinfekce stěn a podlah. Pokud jste pojištěni pořiďte před úklidem fotodokumentaci stavu po povodni, sepište seznam poškozených věcí případně zvířat a kontaktujte svoji pojišťovnu. Po návštěvě likvidátora pojišťovny můžete začít s obnovou. Podlahy přízemí jsou promočené, velké množství vlhkosti je ve zdivu stěn a v omítkách. V některých oblastech je mokrá i konstrukce stropu nebo klenba a její zásyp nad přízemím. Jak se budou některé z těchto konstrukcí chovat a co s nimi dále, se pokusíme naznačit v následujícím textu.

4. 6. 2013 (Autor: Ing. Luboš Káně - soudní znalec, autorizovaný inženýr)

Energetický průkaz na bytové domy se vyplatí už nyní

Podle novely zákona č. 406/2000 Sb. o hospodaření energií je nutné na bytové domy vypracovat průkaz energetické náročnosti a informovat o zpracování průkazu ministerstvo průmyslu a obchodu. V některých případech je možné průkaz nahradit fakturami za energie nicméně do roku 2019 musejí mít průkazy všichni. Při inspekcích nemovitostí narážíme na situace, kdy prodávající průkaz nemá a dohledávání faktur je zdlouhavé a neobjektivní hodnocení. Vypracováním průkazu se dá papírování s fakturami elegantně vyhnout a navíc ho bytové domy tak jako tak budou muset mít, jinak jim hrozí pokuta až 200 tisíc korun.

23. 5. 2013 (Autor: Ing. Ctibor Hůlka - inspektor nemovitostí, energetický expert)

Příklad inspekce nemovitosti

Připravili jsme pro vás ke stažení ukázku výstupu z inspekce nemovitosti. Jde o inspekci na rodinný domek u Berouna. Zájemci o koupi domku si po dohodě s naším inspektorem nechali prověřit Statiku, Hydroizolace, Úniky tepla, Bezpečnost, Zdravotní nezávadnost a Technická zařízení. Jak to dopadlo se dozvíte z průkazu nemovitosti a protokolu z inspekce. Oba dokumenty si můžete stáhnout.

26. 4. 2013

Kupujete dům, tak pozor ať vám nespadne

Než koupíte dům, vyplatí se zkontrolovat jeho základy. Náklady na sanaci základů se totiž mohou vyšplhat k desítkám procent kupní ceny samotné nemovitosti. Přitom jde o vady, které nejsou pro kupujícího laika na první pohled zjevné. Záleží totiž na řadě věcí, jako je typ zeminy, hloubka a šířka základů a materiál základů. Inspekce nemovitosti před koupí domu odhalí riziková řešení a poradí co dělat. Někdy stačí drobný stavební zásah, jindy je lépe dům nekupovat. Inspektoři Nemopas konzultují zdarma, dům prohlédnou už za tři tisíce korun.

24. 4. 2013 (Autor: Ing. Lubomír Odehnal - hlavní inspektor nemovitostí Praha)

Ministr průmyslu chce omezit energetické průkazy

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba informoval na úterní tiskové konferenci o záměru omezit povinnost předkládat průkazy energetické náročnosti při pronájmu a prodeji bytů a rodinných domků. Zákon, který průkazy zavedl, však nadále platí a je v souladu s Evropskou legislativou. Představou ministerstva je průkazy nahradit i u rodinných domů fakturami za energie, podobně jako to nyní platí u bytů.

18. 4. 2013 (Autor: Ing. Ctibor Hůlka - inspektor nemovitostí, energetický expert)

Za odstranění nejzávažnějších vad domu zaplatíte i desítky procent kupní ceny

PRAHA 9. dubna 2013Odstranění nejzávažnějších skrytých vad nemovitostí může vyjít majitele objektů i na desítky procent hodnoty samotného domu. S nadcházejícím jarem začíná také realitní sezóna, a proto Nemopas a Asociace inspektorů nemovitostí (AIN) upozorňuje veřejnost, a především zájemce o koupi nemovitosti na vady, které se objevují často a které mohou zájemcům koupi nového bytu nebo domu výrazně prodražit.

9. 4. 2013

Povinný energetický štítek má asi jen pět procent prodávaných domů

PRAHA 28. března 2013O tzv. energetické štítky, které jsou od ledna povinné při prodeji nemovitostí, mají zatím zájem hlavně odborníci, kteří by se jejich zpracováním mohli živit. Školení, která pro projektanty a stavební inženýry pořádá poskytovatel energetických štítků Nemopas, jsou beznadějně plná. Samotní majitelé nemovitostí, kteří od ledna mají povinnost zajistit uvedení výsledků energetického štítku při inzerci nabízené nemovitosti, zatím váhají. I pohled do nabídky realitních kanceláří a realitních serverů ukazuje, že si provozovatelé inzerce novou povinnost zatím nevzali k srdci. Řada z nich zveřejnění údajů ze štítku zatím vůbec technicky neumožňuje. „Podle odhadu Nemopasu je údaj z energetického štítku uveden jen asi u pěti procent z řádově 50 tisíc nemovitostí, které jsou v nabídkách realitních kanceláří a realitních serverů,“ řekl vedoucí projektu Nemopas Ctibor Hůlka.

6. 4. 2013

Průkaz energetické náročnosti je zákonná povinnost při prodeji a pronájmu

Povinnost zpracovat průkaz energetické náročnosti budovy (PENB) ukládá zákon 406/2000 Sb. od roku 2009, a to při výstavbě všech nových budov a větších změnách dokončených budov. Od 1.1.2013 novela zákona zavádí povinnost předkládání PENB rovněž při prodeji a pronájmu budovy. Vlastník budovy nebo společenství vlastníků jednotek jsou povinni:

  • zajistit zpracování průkazu při prodeji budovy nebo ucelené části budovy - např. bytu (od 1.1.2013), při pronájmu budovy (od 1.1.2013) a při pronájmu ucelené části budovy - např. bytu (od 1.1.2016)
  • předložit průkaz nebo jeho ověřenou kopii možnému kupujícímu nebo nájemci budovy nebo její ucelené části
  • předat průkaz nebo jeho ověřenou kopii kupujícímu nebo nájemci budovy nebo její ucelené části nejpozději při podpisu kupní nebo nájemní smlouvy
  • zajistit uvedení ukazatelů energetické náročnosti uvedených v průkazu v informačních a reklamních materiálech při prodeji budovy nebo ucelené části budovy.
4. 3. 2013 (Autor: Ing. Ctibor Hůlka - inspektor nemovitostí, energetický expert)

Pozor na domy s dřevěnými stropy

Řeklo by se, že zachovalý zděný domek po rekonstrukci nemůže nového majitele ničím překvapit. Starší domy mají často stropy z dřevěných trámů. A právě zabudované dřevo bez možnosti pravidelné kontroly může představovat časovanou bombu.

27. 2. 2013 (Autor: Ing. Ctibor Hůlka - inspektor nemovitostí)

Leadeři trhu prověřili přes 700 objektů, našli vady skoro za 100 milionů korun

PRAHA 12. února 2013Leadeři trhu sdružení v Asociaci inspektorů nemovitostí (AIN) provedli v roce 2012 více než 700 prohlídek technického stavu rezidenčních objektů v Česku. Celkem tak bylo odborníky prověřeno celé jedno procento domů určených k prodeji. Kromě stovek komplexních posouzení zajistili odborníci z AIN také stovky dílčích expertiz a specializovaných hodnocení. V příštím roce asociace očekává další razantní zvýšení poptávky. Zakládající členové AIN, tři největší hráči na trhu, by tak v příštím roce mohli provést řádově již tisíce inspekcí. Do pěti let by se pak mohla technická inspekce stát zcela běžnou součástí procesu prodeje nemovitosti tak, jak je tomu v USA nebo v západní Evropě.

12. 2. 2013

Inspekce nemovitostí lidem šetří peníze, službu už využily stovky zájemců

PRAHA 19. prosince 2012Leader trhu inspekce nemovitostí a expertních posudků projekt Nemopas za letošní rok provedl více než 500 prověrek starších domů a bytů nebo novostaveb. Na téměř každém odhalil nějakou tu vadu. Mnohdy jde o drobnosti řádově za tisíce korun, často se ale inspektoři setkávají na jediném objektu hned s celou řadou závažných vad, jejichž sanace se pohybuje ve stovkách tisíců korun. Meziročně se poptávka po službě inspekce nemovitostí zvýšila téměř desetkrát.

19. 12. 2012

Média o nás (říjen)

Inspekce nemovitostí a projekt Nemopas zaujal i v říjnu některá média. 

Ceny nemovitostí za poslední dva roky výrazně poklesly. Při koupi je však třeba být obezřetný. Na co si dát při nákupu nemovitosti pozor? Na tento dotaz odpovídá společná tisková zpráva Nemopasu, LBBW Bank a realitní kanceláře RE/MAX. Převzala ji řada médií, za všechna například server odborných médií z vydavatelství Economia Managerweb.cz Deník 11. 10. 2012: Bydlení v centru znamená luxus i riziko Deník se věnuje tématu bydlení v historickém centru měst. Poptávka po takovém bydlení totiž roste. Nese to však s sebou i rizika. Jaká? O tom se pro Deník rozhovořil hlavní inspektor nemovitostí Nemopasu Luboš Káně.

20. 11. 2012

Základní inspekci nemovitosti zvládnete i sami!

PRAHA 8. listopadu 2012Rádi byste zjistili v jakém technickém stavu je váš dům nebo byt, ale přece jen si myslíte, že situace není až tak vážná, abyste si museli pozvat odborníka – inspektora nemovitosti? Nyní máte možnost udělat si inspekci nemovitosti sami. A to i když jste v oboru stavebnictví úplní laici.

9. 11. 2012

Na kvalitu prověřování objektů bude dohlížet Asociace inspektorů nemovitostí

PRAHA 30. října 2012Poptávka po službě inspekce nemovitostí v Česku razantně roste. Zatímco před rokem bylo povědomí o této službě na českém trhu téměř nulové, letos se očekává, že ji využije celé jedno procento lidí, kteří kupují nebo prodávají nemovitost. Do pěti let by se mohla technická inspekce stát zcela běžnou součástí procesu prodeje nemovitosti tak, jak je tomu v USA nebo v západní Evropě. Na kvalitu prověřování technického stavu objektů proto bude nově dohlížet Asociace inspektorů nemovitostí (AIN). Rozhodla se ji založit trojice leaderů trhu – společnost ABCHI Home Experts, firma Bytecheck a projekt Nemopas: inspekce nemovitostí společnosti DEK.

31. 10. 2012

Do jaké nemovitosti investovat?

Ceny nemovitostí za poslední dva roky výrazně poklesly. Protože řada domácností rozhodnutí investovat do vlastního bydlení dlouho odkládala, díky nízké ceně nemovitostí i hypoték přichází správný čas toto rozhodnutí uskutečnit. Jaké nemovitosti jsou nejvýhodnější a na co si při koupi dát pozor?

15. 10. 2012

Média o nás (září)

Články o inspekcích nemovitostí, které vyšly v září.

15. 10. 2012

Nemopas přivítal přijetí novely, která zavádí energetické štítky budov

PRAHA 19. září 2012Leader na trhu inspekce vad nemovitostí Nemopas přivítal, že sněmovna dnes přehlasovala veto prezidenta a přijala novelu zákona 406/2000 Sb., o hospodaření energií. Novela zavádí povinnost vypracovat Průkaz energetické náročnosti budovy při každém prodeji nebo pronájmu budovy. 

19. 9. 2012

Zájem o inspekce nemovitostí roste skoro o 1000 procent ročně

PRAHA 18. září 2012Inspekce nemovitostí je jedním z nejrychleji rostoucích trhů české ekonomiky. Meziroční nárůst poptávky zde totiž dosahuje několika stovek procent. Nemopas, který je leaderem na trhu v provádění inspekce vad nemovitostí, za první pololetí registruje desetinásobný nárůst zájmu o posudky objektů, což představuje meziroční zvýšení o 900 procent. Důvodem je fakt, že jde o relativně novou službu, ale především vyšší opatrnost lidí při nákupu nemovitosti. Ti si nyní, v období ekonomické nejistoty, daleko více cení svých peněz

18. 9. 2012

Nemopas: Dům v Přednádraží vyjde jen o málo levněji zbourat než opravit

PRAHA 23. srpna 2012Nejhorší dům v ostravské ulici Přednádraží vyjde jen o něco málo levněji zbourat a postavit srovnatelně velký nový, než stávající zchátralý objekt opravovat. Rozdíl v nákladech na demolici ale není výrazný a majitel tak může zvážit, zda nemá význam dům zachránit. Vyplývá to z odborného posudku, který dnes dokončili inspektoři nemovitostí z Nemopasu. Na základě tohoto nezávislého odborného posudku se tedy nyní může majitel rozhodovat, jak s domem, jehož demolici před časem nařídil stavební úřad, dále naloží.

23. 8. 2012

Nemopas: Domy v ostravském Přednádraží není nutné zbourat

PRAHA 21. srpna 2012Zchátralé domy v ostravské ulici Přednádraží není nutné zbourat. Vyplývá to z prvotního ohledání objektů odborníky Nemopasu, kteří pro majitele objektů zpracovávají odborný posudek o technickém stavu domů. Ten má sloužit jako oponentura výroku stavebního, který rozhodl, že se obyvatelé musí vystěhovat, neboť domy nesplňují bezpečnostní a hygienické podmínky a některé bude nutné demolovat.

21. 8. 2012

Nemopas zpracuje oponentní posudek stavu domu v ostravském Přednádraží

PRAHA 7. srpna 2012Leader na trhu inspekce nemovitostí Nemopas zpracuje zdarma pro majitele zchátralých objektů v ostravské ulici Přednádraží odborný posudek jako oponenturu výroku stavebního úřadu a vyčíslení nákladů na opravu domů. Úřad přitom rozhodl, že se obyvatelé musí vystěhovat, neboť domy nesplňují bezpečnostní a hygienické podmínky. Uvnitř však stále zůstává řada obyvatel převážně romské národnosti na vlastní nebezpečí, kteří se snaží vlastními silami uvést objekt do obyvatelného stavu

7. 8. 2012

Média o nás (červenec)

Články o inspekcích nemovitostí, které vyšly v červenci.

1. 8. 2012

Nemopas je připraven pokrýt skokový růst poptávky po energetických štítcích

PRAHA 19. července 2012Leader na trhu inspekce vad nemovitostí Nemopas je připraven pokrýt skokový nárůst poptávky po zpracování průkazů energetické náročnosti, který nastane po zavedení povinnosti předložit průkaz při prodeji budov od ledna příštího roku. Návrh zákona, který tuto novou povinnost lidem prodávajícím nemovitost ukládá, dnes projednává senát

19. 7. 2012

Média o nás (červen)

Články o inspekcích nemovitostí, které vyšly v červnu.

6. 6. 2012

Inspekce nemovitostí pomůže zkultivovat realitní trh

PRAHA 29. května 2012Prostřednictvím realitních kanceláří se v Česku prodá jen něco málo přes 50 procent nemovitostí. Zbytek obchodů realizuje prodávající s kupujícím napřímo bez využití zprostředkovatele. V zahraničí je přitom podíl obchodů, které realitní kanceláře zajišťují, výrazně vyšší. Dosahuje až 80 procent. Důvodem je jistá „nekultivovanost“ trhu a některých makléřů. Zaznělo to na Realitním summitu, kterého se zúčastnila celá špička oboru. Jednou z cest jak realitní trh kultivovat je masivní využívání služeb inspektorů nemovitostí. 

29. 5. 2012

Tisková zpráva: Nemopas pomáhá řešit očekávanou krizi na trhu nemovitostí

PRAHA 15. května 2012 – Leader na trhu inspekce vad nemovitostí Nemopas se stal partnerem Realitního summitu, který je klíčovým setkáním odborníků a firem z realitního oboru. Zástupci projektu Nemopas tak představí špičkám celého realitního oboru nejen nový standard inspekcí nemovitostí, ale i možnost řešení krize na realitním trhu, která hrozí v souvislosti s nově zavedenou povinností zpracování průkazu energetické náročnosti při každém prodeji nemovitosti. Konference se uskuteční ve čtvrtek 17. května v hotelu Corinthia Prague.

15. 5. 2012

Nejčastejší prohřešky při rekonstrukcích paneláků

Nemopas, Nejčastejší prohřešky při rekonstrukcích paneláků

Rekonstrukce panelových domů často probíhají s podobným kutilským přístupem, na který jsme si zvykli během normalizačního období, kdy tyto stavby vznikaly. Naši inspektoři při kontrolách nalézají mnoho neodborných zásahů se závažnými negativními dopady na statiku, požární zabezpečení, akustiku podlah a plnění hygienických norem. Pro uživatele bytu se tyto vlivy nejčastěji poznají na sníženém komfortu bydlení, ale mohou mít i závažnější důsledky. Bohužel lze říci, že se chyb dopouštějí jak jednotlivci, tak najaté stavební firmy.

11. 5. 2012 (Autor: Ing. Petr Schindler - hlavní inspektor nemovitosí Ostrava)

Média o nás (duben)

Odkazy na články o inspekcích nemovitostí, které vyšly v dubnu a začátkem května. Mimo několika článků v online médiích se inspektoři Nemopasu opět objevili na České televizi.

7. 5. 2012

Tisková zpráva: Závady odhalené na novostavbách rostou až třicetiprocentním tempem

PRAHA 4. května 2012 – Závady, které inspektoři nemovitostí projektu Nemopas odhalí při kontrolách novostaveb, se množí. Meziročně jde až o 30procentní zvýšení. Lidé kvůli ekonomické recesi omezili nákup nemovitostí a na trhu je tak již několik let převis nabídky nových bytových objektů nad poptávkou. Jejich developeři se proto snaží ušetřit, kde se dá, a to se projevuje na technickém stavu domů. Porušená statika luxusního bytového souboru v Holešovicích je jen špičkou ledovce.

4. 5. 2012

Prezentace projektu Nemopas novinářům

29.3. 2012 proběhla v Praze tisková konference, kde byl Nemopas představen novinářům. Zde z ní přinášíme krátký videozáznam.

18. 4. 2012

Média o nás (březen)

Nemopas, Média o nás (březen)

Společně se zvýšeným zájmem o proveření nemovitosti vzrostl i zájem o problematiku ze strany médií. V tomto článku přetiskujeme odkazy na články, které vyšly v březnu a začátkem dubna. Mimo několika článku v online médiích se inspektoři Nemopasu objevili i v hlavních Událostech na České televizi.

2. 4. 2012

Tisková zpráva: Poptávka po inspekcích domů roste

Poptávka po inspekcích domů roste, brzy se stane běžnou součástí prodeje nemovitosti

PRAHA 29. března 2012 – Nemopas, který je leaderem na trhu v provádění inspekce vad nemovitostí, očekává, že v letošním roce pro své zákazníky z řad prodávajících i kupujících zajistí několik stovek těchto prověrek. Poptávka v letošním roce desetinásobně vzroste.

29. 3. 2012