Inspekce nemovitosti - ZA ÚČELEM PRODEJE

Prodáváte dům nebo byt a nechcete se dostat do vážných problémů, plynoucích z Vaší odpovědnosti za poruchy či skryté vady v následujících pěti letech dle občanského zákoníku?

Prodej nemovitosti je složitý proces!

Kupující se jistě nechce dočkat nepříjemných překvapení, která se mohou objevit po čase v souvislosti s technickým stavem objektu. Kupující prostě nechce po technické stránce koupit "zajíce v pytli".

Neprodávejte s rizikem pozdějšího zrušení prodeje či reklamace skrytých vad.

Prodávající se jistě nechce dostat do vážných problémů daných jeho zodpovědností za poruchy v následujících pěti letech. Prodávající má ze zákona povinnost seznámit kupujícího s technickým stavem a vadami prodávané nemovitosti. V opačném případě riskuje jejich pozdější reklamaci, kvůli které může vracet i nemalou část kupní ceny.

Pokud se u zakoupené nemovitosti projeví vady, o kterých kupující neměl při jejím nákupu tušení, vzniká mu, v závislosti na rozsahu a povaze vad, zákonný nárok na reklamaci, kterou může uplatnit jedním ze tří způsobů dle svého výběru:

  • dodatečná sleva z kupní ceny

  • zajištění opravy a odstranění vad na náklady prodávajícího

  • odstoupení od kupní smlouvy a vrácení peněz

Aby jste tomu předešli, provedeme důkladnou technickou inspekci vaší nemovitosti a připravíme vám detailní doklad o jejím technickém stavu.

Odhalte skryté vady před koupí či prodejem.

Malý vlhký flíček v podkroví nebo drobná prasklina ve stropě může skrývat problém za několik stovek tisíc korun. Zjevné i skryté technické problémy vyhledává náš tým inspektorů v rámci služby inspekce nemovitostí a dalších služeb.

INSPEKCE NEMOVITOSTI NEMOPAS
inspekce nemovitosti nemopas METODIKA NEMOPAS JE PODROBNĚ POPSÁNA ZDE
 

VHODNÉ VARIANTY INSPEKCE:

INSPEKCE NEMOVITOSTI – ZÁKLAD

Certifikovaný inspektor nemovitosti prozkoumá předmětnou nemovitost. Na základě průzkumu vypracuje TECHNICKÝ PRŮKAZ NEMOVITOSTI , který obsahuje grafické vyhodnocení, podrobný popis nemovitosti, závěrečné shrnutí dle jednotlivých technických oborů - výpis nejzásadnějších vad, nedostatků a případných problémů + souhrnná fotodokumentace a v neposlední řadě vyhodnocený seznam všech hodnocených rizik  podle metodiky NEMOPAS.

POPTÁVKA – INSPEKCE ZÁKLAD

INSPEKCE NEMOVITOSTI – STANDARD

Certifikovaný inspektor nemovitosti prozkoumá předmětnou nemovitost. Na základě průzkumu vypracuje TECHNICKÝ PRŮKAZ NEMOVITOSTI, který obsahuje grafické vyhodnocení, podrobný popis nemovitosti, závěrečné shrnutí dle jednotlivých technických oborů - výpis nejzásadnějších vad, nedostatků a případných problémů a v neposlední řadě vyhodnocený seznam všech hodnocených rizik  podle metodiky NEMOPAS.  Každé případné riziko či vada je podrobně popsána na samostatném listě a je zde přiložena fotodokumentace.

POPTÁVKA – INSPEKCE STANDARD

Informace o cenách poskytovaných služeb naleznete zde:

CENÍK SLUŽEB

Vzorové dokumenty INSPEKCE NEMOVITOSTI – ZÁKLAD a INSPEKCE NEMOVITOSTI – STANDARD je možné si prohlédnout zde:

Dokumenty ke stažení