VADY NEMOVITOSTI
MOHOU MÍT NEDOZÍRNÉ
NÁSLEDKY

NEKUPUJTE ZAJÍCE V PYTLI
PROVĚŘTE SI DŮM PŘED KOUPÍ

VAROVÁNÍ PŘED ZÁVAŽNÝMI
VADAMI ZDARMA

SDÍLEJTE VYBRANÉ ZKUŠENOSTI NAŠICH INSPEKTORŮ
PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU PUBLIKACE

DOMÁCÍ LÉKAŘ
PRO VAŠI NEMOVITOST

PROVĚŘTE SI NEMOVITOST V PRVNÍ FÁZI SAMI

NEJZKUŠENĚJŠÍ TÝM
NA VAŠÍ STRANĚ

VÍCE NEŽ 20 LETÁ ZKUŠENOST
S PORUCHAMI STAVEB

5 SOUDNÍCH ZNALCŮ
75 INSPEKTORŮ

8. 4. 2020 (Autor: Radim Mařík)

Co ví stavební úřad či katastr o domě, který chcete koupit?

Mnozí již vědí (a udělali příjemnou číi nepříjemnou zkušenost), že při koupi nemovitosti je dobé udělat kontrolu technického stavu. Ukazuje se ale, že při realitní transakci je někdy zanedbáno zjištění, jaké informace o nemovitosti má příslušný stavební úřad a jaké stavby jsou evidovány na katastru nemovitostí. Podcenění těchto informací může vést ke komplikacím pro nového majitele. Příkladem je situace popsaná v tomto článku v rámci Nemocí nemovitostí.

5. 3. 2020 (Autor: Ondřej Žídek)

Jak se změní požadavky na energetickou náročnost novostaveb v roce 2020

Kolega energetik, Ondřej Žídek, zodpověděl základní otázky týkající se nových požadavků a trendů na energetickou náročnost domů v roce 2020. Více a zevrubněji si můžete přečíst v článku na tomto webu. Stručný výtah jsme poté představili čtenářům naší rubriky Nemoci nemovitostí na serveru novinky.cz v tomto článku.

3. 2. 2020 (Autor: Karel Nosek)

Pozor na akustiku u tepelných čerpadel

Tepelná čerpadla typu vzduch/voda jsou dnes jedním z optimálních zdrojů vytápění domů s úsporou energie. Díky tomu se v poslední době uplatňují na řadě novostaveb rodinných domků. Nemělo by se ale pomíjet jedno jejich riziko. Tím je hlučnost jejich venkovních jednotek umístěných na domech. Příkladem problémů je případ, který dokumentuje ve svém článku v seriálu Nemoci nemovitostí náš specialista akustik Karel Nosek.

Další články