VADY NEMOVITOSTI
MOHOU MÍT NEDOZÍRNÉ
NÁSLEDKY

NEKUPUJTE ZAJÍCE V PYTLI
PROVĚŘTE SI DŮM PŘED KOUPÍ

VAROVÁNÍ PŘED ZÁVAŽNÝMI
VADAMI ZDARMA

SDÍLEJTE VYBRANÉ ZKUŠENOSTI NAŠICH INSPEKTORŮ
PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU PUBLIKACE

DOMÁCÍ LÉKAŘ
PRO VAŠI NEMOVITOST

PROVĚŘTE SI NEMOVITOST V PRVNÍ FÁZI SAMI

NEJZKUŠENĚJŠÍ TÝM
NA VAŠÍ STRANĚ

VÍCE NEŽ 20 LETÁ ZKUŠENOST
S PORUCHAMI STAVEB

5 SOUDNÍCH ZNALCŮ
75 INSPEKTORŮ

18. 12. 2019 (Autor: Radim Mařík)

Zimní nemoc domů - kondenzace

S příchodem zimy se stejně jako chřipka vrací i nemoc domů - kondenzace na chladných površích. Nesprávně řešené zateplení a detaily staveb vedou k tomu, že v interiérech jsou příliš studené povrchy, na kterých kondenzuje vzdušná vlhkost. Inspektor Petr Tichota popsal jednu takovou situaci v novém bytovém domě a Radim Mařík ilustroval problémy s kondenzací ve sklepním ateliéru. Oba články se objevili v našem seálu Nemoci nemovitostí na serveru novinky.cz.

28. 10. 2019 (Autor: Radim Mařík)

Vlhnutí zdí nad terénem

Současný trend stavění nepodsklepených domů s podlahou interiéru skoro na úrovni venkovního upraveného terénu vede k tomu, že na mnoha domech proniká vlhkost do obvodových zdí a podlah. Stavební firmy často nevyřeší správně detail u terénu a vodě nic nebrání v pronikání do dalších konstrukcí. Tento problém domů jsme ilustrovali na dvou konkrétních případech v našem seriálu Nemoci nemovitostí. Zde si můžete přečíst článek Ing. Maříka a zde článek Ing. Matičky.

16. 9. 2019 (Autor: Petr. Vencl)

Zdědil, prodal a má problémy

Varování pro všechny, kdo prodávají nemovitost. Zdědil, prodal a teď se dostal do problémů. O nepříjemném případu si přečtěte v článku kolegy Petra Vencla.

Další články