Voda ze studny - pít či nepít

Přes 90 procent obyvatel u nás má přístup k vodě z veřejných vodovodů, kde je kvalita vody kontrolována. Téma kvality vody z veřejných vodovodů a množství výjimek z hygienických limitů necháme jako téma na jindy. Faktem je, že necelých 10 procent lidí se musí spoléhat na vlastní zdroj vody ze studny. Pokud tedy již vlastníte či se chystáte koupit dům či chatu se zdrojem vody z vlastní studny, je nutné řešit otázku kvality vody. Další informace najdete v seriálu Nemoci nemovitostí v článku Voda ze studny - pít či nepít, toť otázka.

1. 2. 2015  |
Autor: Ing. Ctibor Hůlka kontaktujte autora

Fotogalerie

Nemopas, Voda ze studny - pít či nepít, Filtr eSpring namontovaný před vývodem vody v kuchyni. Tento filtr podle našich měření spolehlivě odstraňuje biologické znečištění vody. Na dusičnany a dusitany je však krátký. Filtr eSpring namontovaný před vývodem vody v kuchyni. Tento filtr podle našich měření spolehlivě odstraňuje biologické znečištění vody. Na dusičnany a dusitany je však krátký.
Nemopas, Voda ze studny - pít či nepít, Rozbor vody ze studny (šedý plastový poklop) prokázal nebezpečnou koncentraci dusičnanů. Zdálo by se, že by problém mohla skrývat dřevěná bouda vedle studny. Suchý záchod tam však nebyl a problém bylo nutné hledat v nedaleké zemědělské usedlosti. Rozbor vody ze studny (šedý plastový poklop) prokázal nebezpečnou koncentraci dusičnanů. Zdálo by se, že by problém mohla skrývat dřevěná bouda vedle studny. Suchý záchod tam však nebyl a problém bylo nutné hledat v nedaleké zemědělské usedlosti.
Nemopas, Voda ze studny - pít či nepít, Centrální filtrace vody přímo u vodárny v rodinném domě Centrální filtrace vody přímo u vodárny v rodinném domě
Diskuse
Vložit příspěvek:

Toto pole nevyplňujte:
Opište:480

Kontaktujte autora článku:


Toto pole nevyplňujte:
Opište:480